Bitcoin – strzał wolumenu, co dalej?

Od ostatniego mojego wpisu nt. bitcoina minął ponad miesiąc. Od tamtej pory niewiele się zmieniło od strony wolumenowej, aż do wczoraj.

W poprzednim artykule skłaniałem się do szukania pozycji długich aniżeli krótkich ze względu na pozytywną strukturę wolumenową na wyższych interwałach (W1-D1). Jednak akcja cenowa tego nie potwierdziła. Nastąpiło wybicie dołem, retest strefy wolumenowej i dalsza kontynuacja ruchu spadkowego do poziomu 6 tyś.$.

Na interwale D1 cały czas obowiązuje nas strefa 6-8 tyś.$, która na chwilę obecną stanowi główne wsparcie. Jej ewentualne przebicie może spowodować silne spadki nawet do poziomów 3-4 tyś.$ o których pisałem tutaj.

Wczoraj tj.12.04.2018r. Bitcoin umocnił się z prawie 7 tyś.$ do ponad 8 tyś.$ w niespełna godzinę. Na chwilę obecną akcja cenowa wygląda bardzo „zdrowo” jednak dalsze wzrosty nie są tak oczywiste.

Skuszę się o analizę bardzo niskiego interwału M5, której raczej unikam na tak młodym rynku kryptowalut, jednak dostrzegłem coś bardzo ciekawego czym chce się podzielić.

Widzimy dwie strefy UHVA. Co niepokoi, to fakt, iż pierwsza utworzyła się na samym końcu fali wzrostowej, a druga tuż po przebiciu pierwszej strefy (również poziom 8 tyś.$ to górne ograniczenie strefy UHVA z D1). Na rynkach dojrzałych taki manewr bardzo często oznacza dystrybucję, jednak musimy pamiętać, że BTC to rynek bardzo młody dający masę czystych sygnałów wolumenowych. W przypadku opuszczenia tych stref dołem przez cenę będzie to dla mnie silny sygnał do dalszych spadków i być może kolejny atak na główne wsparcie na 6 tyś.$. Z kolei silne wyjście górą ze stref powinno wspierać dalsze, spokojniejsze niż dotychczas umacnianie się BTC.

Stay tuned,

GL & HF.

[TS]

7 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by BTFD.TV