Bitcoin – strzał wolumenu, co dalej?

Od ostatniego mojego wpisu nt. bitcoina minął ponad miesiąc. Od tamtej pory niewiele się zmieniło od strony wolumenowej, aż do wczoraj.

W poprzednim artykule skłaniałem się do szukania pozycji długich aniżeli krótkich ze względu na pozytywną strukturę wolumenową na wyższych interwałach (W1-D1). Jednak akcja cenowa tego nie potwierdziła. Nastąpiło wybicie dołem, retest strefy wolumenowej i dalsza kontynuacja ruchu spadkowego do poziomu 6 tyś.$.

13-04-2018 12-57-47

Na interwale D1 cały czas obowiązuje nas strefa 6-8 tyś.$, która na chwilę obecną stanowi główne wsparcie. Jej ewentualne przebicie może spowodować silne spadki nawet do poziomów 3-4 tyś.$ o których pisałem tutaj.

Wczoraj tj.12.04.2018r. Bitcoin umocnił się z prawie 7 tyś.$ do ponad 8 tyś.$ w niespełna godzinę. Na chwilę obecną akcja cenowa wygląda bardzo „zdrowo” jednak dalsze wzrosty nie są tak oczywiste.

13-04-2018 13-13-11.png

Skuszę się o analizę bardzo niskiego interwału M5, której raczej unikam na tak młodym rynku kryptowalut, jednak dostrzegłem coś bardzo ciekawego czym chce się podzielić.

13-04-2018 13-15-40.png

Widzimy dwie strefy UHVA. Co niepokoi, to fakt, iż pierwsza utworzyła się na samym końcu fali wzrostowej, a druga tuż po przebiciu pierwszej strefy (również poziom 8 tyś.$ to górne ograniczenie strefy UHVA z D1). Na rynkach dojrzałych taki manewr bardzo często oznacza dystrybucję, jednak musimy pamiętać, że BTC to rynek bardzo młody dający masę czystych sygnałów wolumenowych. W przypadku opuszczenia tych stref dołem przez cenę będzie to dla mnie silny sygnał do dalszych spadków i być może kolejny atak na główne wsparcie na 6 tyś.$. Z kolei silne wyjście górą ze stref powinno wspierać dalsze, spokojniejsze niż dotychczas umacnianie się BTC.

Stay tuned,

GL & HF.

[TS]

7 views0 comments

Recent Posts

See All