Gameplan. Kwiecień 2018. Tydzień 4.

Szykujemy się do kolejnego ciekawego tygodnia na rynkach finansowych.

Tydzień temu nasza ekipa polowała głównie na longi na USD Index’ie, shorty na GLD i longi na DAX.

Na grupie FB: M1 TRADING OFFICE publikowałem przez ostatnie 2 tygodnie serię #offthegrid gdzie handlowałem  z Mazur średnio 2 godziny dziennie po 1 godzinie na otwarciu DAX futures i 1 godzinie  SPX futures głównie na podstawie UHVA’s (Utra High Volume Areas).

Zaskakująco wysoka skuteczność tych zagrań daje do myślenia (less is more? ) Przenalizujemy je bardziej dogłębnie w trakcie kolejnego spotkania Kraków Trader’s Meeting i jutro o 8:00 w Cyberbiurze M1COOP na WWW.INVESTIO.PL


Jeśli chodzi o obecny Gameplan sprawy wyglądają następująco:

[ Waluty ]

USD Index

Głównie na podstawie pracy Larry’ego Williamsa czekamy na “powrót króla dolara” jednak sama cena jak i seria niekorzystnych wydarzeń typu pojawienie się giełdy w shanghaju inicjującej “petroyuana”, coraz więcej informacji o nowym systemie finansowym bazującym na specjalnych prawach poboru(SDR Special Drawing Rights) na zdecentralizowanej księdze głównej(DLT Decentralized Ledger Technology), która oddeleguje USD to typu waluty lokalnej z poziomu głównej waluty rezerwowej nie wspierały tego scenariusza.

Pisząc to pojawiają się pierwsze oznaki siły USDX. Targetem dla longów są okolice 92-92.50. Najlepsze okazje mieliśmy w zeszłym tygodniu na dole kanału. W tym momencie ponownie testujemy opory także ostrożnie i pamiętajcie o odpowiedzialnej kontroli ryzyka.


Tak wygląda cykliczna analiza siły USDX wg Larry’ego. Jeśli teraz mielibyśmy skorygować w dół to kolejna fala impulsów wzrostowych zanosi się na początek maja.


W tym momencie najsłabsze waluty, na których można by rozegrać ten scenariusz to AUD, NZD i GBP.

AUDUSD

Mimo wzlgędnie niskich średnich dziennych zasięgów (ADR 20 Day= 52pips) sytacja na AudUsd wydaje się w miarę jasna. Średnioterminowy trend spadkowy z potencjałem spadków +- 400 pips w okolice 0.72-0.73 w horyzoncie kilku miesięcy. Na zielono strefa największego obrotu na interwale tygodniowym, którą właśnie przetestowaliśmy od dołu.


NZDUSD

Ładny pro-spadkowy wzór ale dopiero wybicie poziomu +- 0.7140 otworzy nam droge do przyspieszenia tego ruchu. Tak jak powyżej strefa największego obrotu W1 zaznaczona na zielono.


GBPUSD

Równie ciekawa sytuacja na funcie. Jeśli cena zacznie potwierdzać nasze scenariusze szykują się dobre średnioterminowe trady.


YEN INDEX

Oczekujemy powrotu sezonowej siły jena. Zazwyczaj w okolicach maja YEN zaczyna rosnąć w siłę. Dlatego też USDJPY longi przy silnym USD Index’ie nie wydają się najlepszym tradem.


Na tej podstawie warto rozejrzeć się za potencjalnie najsłabszymi walutami żeby rozegrać powyższy scenariusz.

AUDJPY

Wygląda dosyć przystojnie ale jesteśmy już blisko targetów na D1. Mierzone ruchy w dół ( WWW.EMINIADDICT.COM) Ewentualne retesty żółtej strefy są w moim polu zainteresowanie na shorty.


GBPJPY

Dużo lepiej prezentuje się GJ. Polujemy na shorty M1 Style czyli holistycznie podchodząc do rynku. Użyjemy całego aresenału procesów analitycznych i egzekucjyjnych zeby upolować tego trade’a


[ INDEKSY ]

Analiza COTRT.COM autorstwa IGNACA MOSTOVIC’A cały czas wyznacza nam średnioterminowe longi na amerykańskich indeksach.


Polecam i sugeruję subskrypcję usługi ignaca, zeby uzyskać bardziej dokładny obraz sytuacji.Do tego dochodzi sezonowa analiza tych rynków:

Połączenie ceny + sezonowości + otwartego zainteresowania rysuje nam byczy obraz:


Do tego co prawda dochodzą retaile na longach( zielona linia na dole) ale co z tego? Wielokrotnie w historii tego sytuacja na SPX wcale nie oznaczała spadków. Mimo to bądźmy ostrożni.


Jeśli udało by się zbić w poniedziałek ceny na amerykańskich indeksach scenariusz “Turnaround Tuesday” wydaje się ciekawą opcją do rozegrania.

Okolice dolnego ograniczenia strefy największego obrotu z D1 wydają się dobrym miejscem do rozpoczęcia polowania.


Nie liczyłbym jednak na wielkie trendy. Sezonowa analiza ceny do zmienności sugeruje większe ruchy( potencjalnie mocno shortowe) w okolicach Czerwca/ Lipca 2018:


DAX

Niestety na oporach + duzy HWB point( Half Way Back= Zniesienie 50%) może powstrzymać wzrosty także idziemy z cena intra-dayowo bez przekonania co do kierunku w odróżnieniu od ostatnich tygodni gdzie wyraźnie preferowaliśmy longi.

To już drugi test tej 50-tki także nie wykluczam wybicia górą ale sytuacja nie jest czarno-biała.


[ Metale ]

ZŁOTO

Część naszej ekipy głównie na podstawie zeszłotygodniowego raportu Larry’ego jest juz w shortach na złocie. Jeśli siła USDX będzie kontynuowana może wyjść z tego dobry trade z targetami w okoicach 1315. Wybicie ostatniego szczytu D1 zacznie negować ten scenariusz:


[SOFTS]

CUKIER

Ciekawa sytuacja na cukrze jako, że jest już wyjątkowo nisko. Raporty sugerują znaczną nadpodaż tego surowca ale do 0 nie zejdzie. Polujemy powoli na średnioterminowe longi ale może to wymagać trochę cierpliwości i umiejętności wejścia. Larry juz wskalowuje w tego trade’a ja osobiście czekam na solidny wzór na H4, najlepiej na znacznie zwiekszonych obrotach:


[ KRYPTOWALUTY]

BITCOIN

TOMASZ SARNA wrzucił ostatnio artykuł na ten temat:

Bitcoin – strzał wolumenu, co dalej?


Według Larry’ego wygląda to mniej więcej tak:


Czyli konsolidalcja z silnym potencjałem wzrostowym. Pisaliśmy dużo o BTC na GRUPIE M1 TRADING OFFICE  i tu na stronie także plan gry powinien być znany:


Jutro rano o 8:00 przejdziemy przez te scenariusze na żywo w naszym CYBERBIURZE M1COOP’a. Przeanalizujemy też moją akcję handlową na #DAX z ostatnich dwóch tygodni.

Uaktualnienia do Gameplanu będę wrzucał na bieżąco na GRUPIE

#featured

0 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by BTFD.TV