Gameplan. Maj 2018, Tydzień 5

Kolejny tydzień, kolejny gameplan.

Wszystko dokładnie opisane dzisiaj o 8:00 rano w Cyberbiurze M1COOP hostowanym przez Investio.pl

Złoto, Indeksy, Miękkie Surowce, Waluty. Szykuje się kilka ciekawych scenariuszy.

To nie są rekomendacje w rozumieniu rozporządzenia żadnego ministra finansów. To tylko przemyślenia TMT na temat bieżącej sytuacji na rynkach.

Lukratywnej lektury.


[ OBLIGACJE ]

Anomalia pozycyjna opisana w poprzednim planie gry w końcu osiągnęła oczekiwany efekt w postaci wzrostu cen na amerykańskich 10-latkach.


Cyklicznie powinniśmy kontynuować wzrosty do okolic połowy czerwca. Ma to swoje implikacje na innych rynkach. Ponownie bardziej doświadczeni inwestorzy mogą użyć tej wiedzy dedukując konsekwencje akcji cenowej z obligacji na inne rynki.

[ WALUTY ]

USD Index


Niespodziewane wzrosty na Indeksie USD? Nie dla nas. Od kilku tygodni oficjalnie pozycjonujemy się pod siłę USDX.

Obserwując aktywność dużych banków  na EURUSD ( +- 68% wartości składowej USD Index) kierunek cały czas wydaje się jeden.


Nie przeszkadza tu  negatywny sentyment do USDX  społeczności traderów detalicznych myfxbook.com 🙂


Podsumowując: Mimo większego ryzyka konsolidacji/ ewentualnych korekt trend na USDX cały czas pozostaje pro-wzrostowy. Cyklicznie do połowy czerwca powinniśmy kontynuować obecny kierunek:


Na ten moment najciekawsze( czytaj: najsłabsze) pary do rozegrania tego scenariusza to: CAD, EUR i GBP. Przydadzą się też przy JPY. Zanim jednak się mu przyjrzymy weźmy pod lupę wyżej wymienione pary:

EURUSD

Blisko targetów. Trend cały czas spadkowy ale mamy zwiększone ryzyko konsolidacji, ewentualnej korekty.


GBPUSD

Podobnie jak EURUSD + Neutralna Wolumenowa Struktura Ceny. Potencjalnie silniejszy rynek niż EUR. Wybicie i retest zielonej strefy największego obrotu D1 powinno dać solidne okazje do handlu.


AUDUSD

Najładniejszy pro-spadkowy trend. Przy obecnym kierunku rozmijania się polityki monetarnej FED i CBA szykuje nam się długoterminowy(2-3 lata) trend spadkowy.


Sezonowe wiatry potwierdzają ten scenariusz:


COT już mniej dlatego musimy uważać. Wchodźmy mądrze i odpowiedzialnie zarządzajmy ryzykiem. Ponownie zaznaczam: Zwiększone ryzyko korekty na USDX:


Pytacie co z YENEM? Proszę bardzo:

YEN Index

Duże banki/ fundusze w końcu zaczynają dokładać do swoich długich pozycji na YEN’ie vs USD. Nie jesteśmy pewni jak to wygląda w odniesieniu do inych walut ale wygląda to raczej podobnie. Wrzucę więcej informacji na ten temat na GRUPIE


Widocznie wyprzedany Indeks YEN’a wydaje się gotowy pokazać trochę siły.


Sezonowo-cykliczna analiza wydaje się potwierdzać ten scenariusz. RECO: Duża szansa na wczesną fazę silnego średnioterminowego trendu. Tym razem wyrażę się jasno adresując początkująch: [ BTFD JPY ]

Żeby było jednoznacznie: Polujemy na lokalne korekty na parach z jenem, pozycjonując się pro-yenowo. Robimy to TMT Style czyli wchodząc precyzyjnie intra-day, ściągając ryzyko z setupów intra-day, trzymając część pozycji na potencjalne rozszerzenia “piramidując funkcyjnie”/ budując pozycję w średnim terminie.


Kandydaci:

GBPJPY, EURJPY, CADJPY, AUDJPY shorty. Zapraszamy na grupę M1 TRADING OFFICE po więcej INFO w czasie rzeczywistym.

Po kolei. Jednoznaczny średionterminowy plan gry:

GBPJPY


EURJPY


CADJPY


AUDJPY


SUROWCE

Złoto

Biorąc pod uwagę sytuację na USDX + cykliczność rynków średnioterminowo kierunek jest jeden:


Do połowy czerwca ten trend powinien kontynuować. Dane o wyższej inflacji, które  zaczną napływać z amerykańskiego rynku pod koniec okresu wakacyjnego z dużym prawdopodobieństwem wesprą ceny złota i innych aktywów zatrzymując obecny trend spadkowy. Rynek jeszcze ich nie wycenia ale obecny kierunek to raczej ostatki spadków.


Pszenica

Bez zbędnego kometarza. Tu już typowo Larry Williams:


Kukurydza

Podobnie. Z hate’m na razie się nie spotykamy ale zanim ktoś napisze, że zrzynamy prawda jest taka, że wielcy artyści kradną.

Jeśli coś działa to uczymy się od najlepszych. Faktem jest, że składamy się ekipą na pracę Larry’ego i staramy się poprzez odwrotną inżynierię nauczyć statystyczno-sezonowo-cyklicznego procesu decyzyjnego tak aby, gdy Larry’ego już zabraknie móc niezależnie, w pełni kompetentnie używać tej wiedzy i doświadczenia. Tyle w temacie. Polecam subsrypcję LarryTV na WWW.IREALLYTRADE.COM

Kukurydza wykonała już większość ruchu także mimo pro-wzrostowego sentymentu pojawia się zwiększone ryzyko konsolidacji.


Cukier

Longi od +- $11  spełniły swoją rolę. Szansa na kontynuację wzrostów jest mniej więcej 60/40 na rzecz longów. My nie trzymamy. Cash. Nastepny trade.


Ropa

I tu robi się ciekawie. Przy widocznie wykupionym rynku czekaliśmy na impuls spadkowy, polując na wejścia na reteście

Pojawił się właśnie impuls spadkowy. Do tego przebił strefę największego obrotu z dziennego interwału.


Co z tym zrobić? Przefiltrujmy najpierw obecną sytuację przez geopolityczną analizę Easy’iego. Nowego członka ekipy M1COOP’a:


Do $60 jeszcze daleko dlatego polujemy na shorty najlepiej w układzie algorytmicznej serii mierzonych ruchów w połączeniu ze strefami największego obrotu. których strukturę nasza ekipa doskonale zna.

Sezonowa analiza wspiera ten scenariusz.


[ INDEKSY ]

Brawo dla wytrwałych. Najciekawsze na koniec? Być może..

VIX

Cyklicznie VIX ma swoje momenty i taki właśnie nadchodzi w okolicy połowy czerwca.

Rosnący Indeks Zmienności zazwyczaj sugeruje spadki na giełdach także powoli do drzwi pukają korekty na głównych indeksach ale…


… jeszcze wcześnie. Według sezonowej i cyklicznej analizy rynków mamy przed sobą jeszcze jedną falę wzrostów ale…


…COT/ Pozycjonowane się Uczestników Rynku nie potwierdza nam tego scenariusza:Praca Ignaca Mostovic’a z COTRT.COM również:


Dlatego biorąc powyższe dane pod uwagę  już drugi tydzień z rzędu oceniamy obecne środowisko na głównych indeksach giełdowych takich jak #SP500 i #DAX jako konsolidacyjne/ kanałowe i dostosowujemy pod nie swój styl handlowy.

Wedle powyższej logiki skupiamy się na  większej ilości mniejszych i średnich tradów zamiast szukać dużych trendowych rozszerzeń.

Nikkei

Potencjalnym wyjątkiem jest tutaj indeks NIKKEI który ma największy sezonowy potencjał wzrostowy:


Mimo to COT także dla niego jest niekorzystne. Wchodzimy w zdradliwe terytorium na Indeksach.


Czyżby szykowały się wakacyjne meandry na większości rynków? Być może poza YEN’em.. Na to wygląda. Jak pisałem wcześniej. Dostosowujemy swój styl handlowy pod środowisko.

Szczęścia i powodzenia na rynkach życzę,

[ TMT ]


12 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by BTFD.TV