Od bohatera do zera – 7 zasad, które pomogą wyzerować twoje konto

Był już artykuł nt. 10 zasad ułatwiających zarabianie na rynkach [LINK]. Tym razem skupimy się na odwrotnej sytuacji czyli co zrobić, żeby jak najszybciej wyzerować swój rachunek. Eksperyment TJS [LINK], w którym uczestnicy mieli za zadanie stracić jak najwięcej pieniędzy w jak najkrótszym czasie pokazał, że jeśli próbujemy celowo tracić na rynku okazuje się to tak samo trudne jak próba zarabiania. Jednak mimo wszystko istnieją pewne reguły, które w długim terminie zdecydowanie pomogą wyzerować nasz depozyt.

  1. Nie zaprzątaj sobie głowy niepotrzebnymi składowymi, po prostu handluj – dziennik, strategia, back-testowanie, zarządzanie ryzykiem, makroekonomia to wszystko strata czasu i robią to amatorzy oraz analitycy. Ten zmarnowany czas możesz lepiej spożytkować otwierając kolejne transakcje, które przyspieszą osiągnięcie wymarzonego celu. Po prostu otwórz platformę, nanieś jakiś ładny wykres i klikaj, niczym innym się nie przejmuj, przecież to proste. Upewnij się, że nie traktujesz spekulacji jak prowadzenie własnego biznesu.

25-04-2018 15-06-38
  1. Nie tnij strat – jeśli twoja pozycja traci po prostu się tym nie przejmuj. Miej nadzieję, że sytuacja się poprawi. Jeśli twoje straty nie robią na tobie wrażenia, możesz urozmaicić to nudne siedzenie przed monitorami stosując GRID, czyli dodawać do stratnej pozycji kolejne i kolejne pozycje. Im bardziej rynek idzie w przeciwną stronę tym bardziej zwiększaj swoje zaangażowanie. Nie martw się, przecież rynek zawsze zawraca. W najgorszym razie wyjdziesz na odwrotnym stochu.

  2. Spędzaj czas tylko przed wykresami – lifebalance, zdrowe odżywianie, relacje z bliskimi to przeszłość. Skup się tylko na handlu, zapomnij o bliskich, przecież nigdzie się nie wybierają. Przyda się dodatkowa energia, więc zadbaj o zgrzewkę napojów energetycznych koło biurka. Przy siedzącym trybie życia nie potrzeba zbyt wiele sportu, a zbędne kilogramy możesz zrzucić poprzez niejedzenie.

25-04-2018 18-12-39.png
  1. Nie planuj, nie analizuj – nie zaprzątaj sobie głowy niepotrzebnym planowaniem każdej transakcji. Nie analizuj rynku przed wejściem w transakcję w końcu jesteś spekulantem, a nie jakimś analitykiem. Po prostu poddaj się swoim emocjom, a one pomogą zrealizować twój cel.

  2. Handluj scenariusze, w które wątpisz – jeśli jednak coś cię podkusi i zdecydujesz się na analizę czegokolwiek i dojdziesz do wniosku, że gonisz rynek, że sytuacja rynkowa nie wygląda klarownie i twoje ryzyko jest zbyt duże to właśnie najlepszy moment na zawarcie swojej upragnionej transakcji.

  3. Skupiaj się na zyskach – zapomnij o ryzyku, nie ma większego sensu nim aktywnie zarządzać, to jakoś się samo ogarnie. Nie myśl co będzie, gdy rynek wykona ruch nie po twojej myśli. Zły scenariusz się nie może zrealizować, bo przecież takowego nie zakładałeś! Zawsze możesz wrócić do punktu drugiego i pozostać przy nadziei. Masz mieć jedynie przed oczami dużą wygraną i kolejną wygraną, które lada moment zrobią z ciebie milionera i pozwolą na realizację swoich najskrytszych marzeń.

25-04-2018 18-23-13.png
  1. Zadbaj o rozrywkę – nie ma nic gorszego od nudy. Zadbaj o dodatkową rozrywkę podczas handlu. Otwarty facebook, instagram, gry to podstawa. W końcu jakoś trzeba efektywnie wykorzystać te kilka monitorów.

25-04-2018 18-43-13.png

Anty-wskaźnik to też wskaźnik.

Stay tuned,

GL & HF.

[TS]

14 views0 comments

Recent Posts

See All